Archiwum newsów 2018.01-07 oraz galerie zdjęć

Wycieczka do Kina Wisła - przedstawienie "Karolcia"

2018-05-17

W dniu 17.05.2018r. wszyscy uczniowie naszej szkoły wybrali się do Kina Wisła na przedstawienie teatralne pt. ,,Karolcia’’. Jest to inscenizacja książki, w której mała dziewczynka przeprowadza się z rodzicami do miasta. W trakcie przeprowadzki Karolcia znajduje mały, niebieski kamyk, który spełnia jej życzenia. Jednym z jej życzeń jest uratowanie przed zamknięciem placu zabaw, na terenie którego ma zostać wybudowany supermarket. Dziewczynka w trakcie swoich przygód spotyka wielu przyjaznych jej ludzi, którzy pomagają jej  w tym zadaniu. Oczywiście niebieski kamyk spełnia życzenie i Karolcia wraz ze swoimi przyjaciółmi nie dopuszcza do zamknięcia jedynego na osiedlu placu zabaw dla dzieci.

Apel - rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

2018-04-27

27 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wszyscy uczniowie 3 klasy pod opieką wychowawczyni  Pani Grażyny Pytkowskiej zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu, która przeniosła wszystkich w minione wieki. Uroczystość przybliżyła dzieciom i młodzieży wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji
(pierwszej w Europie, a drugiej na świecie).

Przedstawienie - Pierwszy Dzień Wiosny

2018-03-21

Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia po długim, zimowym śnie. Jak co roku uczniowie naszej szkoły spotkali się 21 marca, by pożegnać zimę, a powitać wiosnę.

W tym dniu uczniowie z oddziału przedszkolnego naszej szkoły przygotowali przedstawienie wiosenne, w którym kolorowe wróżki budząc się widzą, że na świecie panuje jeszcze zima a głodne zwierzęta skarżą się na mróz. Postanawiają więc pomóc zmarzniętym zwierzątkom odnaleźć wiosnę. Długie poszukiwania Pani Wiosny   przynoszą zamierzony rezultat i na świecie nastaje piękna kolorowa wiosna.

Po przedstawieniu wszyscy uczniowie udali się na poszukiwania wiosny do szkolnego ogrodu w poszukiwaniu wiosny.

GMINNE ELIMINACJE DO KONKURSU RECYTATORSKIEGO  "WARSZAWSKA SYRENKA”

2018-03-08

W dniu 8.03.2018r. w Domu Kultury ,,Uśmiech” w Ożarowie Mazowieckim  odbył się gminny etap   XLI   konkursu recytatorskiego ,,Warszawska Syrenka”.

Skład Komisji Konkursowej:

Magdalena Chabros - Mazowiecki Instytut Kultury, Anna Marsula - Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim, Robert Walkowski - reżyser teatralny.

Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 6 uczniów;  z oddziału przedszkolnego  - Oliwia Bachewicz, z kl. I- Julia Zalewska, Alina Nowak , z kl. II- Oliwia Nowak, z kl. III- Martyna Nowak, Mikołaj Rafalski.

Bardzo miło nam poinformować, że pierwsze miejsce w konkursie  w grupie  klas 0-III zdobyła uczennica  naszej  szkoły- Alina Nowak,  drugie miejsce również zajął uczeń naszej szkoły - Mikołaj Rafalski z kl. III,  a  Martyna Nowak nasza uczennica z kl. III   otrzymała wyróżnienie w konkursie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi  i pięknych recytacji a Alince Nowak życzymy zajęcia równie wysokiego miejsca w etapie wojewódzkim konkursu ,,Warszawska Syrenka”.

18.03.2018r. W DOMU KULTURY ,,UŚMIECH ” o godz. 16.00  ODBĘDZIE SIĘ  KONCERT  LAUREATÓW KONKURSU.

REKRUTACJA  2018/2019

2018-02-27

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego oraz do klasy I w roku szkolnym 2018/2019  do Szkoły Podstawowej w Umiastowie będzie odbywała się drogą elektroniczną na zasadach obowiązujących w Gminie Ożarów Mazowiecki. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie:  rekrutacja.ozarow-mazowiecki.pl >>>

Dyrektor szkoły Grażyna Pytkowska

Przedstawienie teatralne "Zajęcza chatka"

2018-02-12

W poniedziałek 12.02.2018 r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie teatralne pt. ,,Zajęcza chatka”. Piękna rosyjska bajka o przyjaźni i chęci niesienia pomocy innym. Mały zajączek, któremu sprytny lis podstępem zabiera chatkę, prosi o pomoc w odzyskaniu domku różne napotkane zwierzątka. Niestety nawet odważny niedźwiedź i rogata krowa nie są w stanie pomóc małemu zajączkowi. Sprytny lis przegania również inne zwierzęta, które próbują  pomóc szaraczkowi. Dopiero kogut wraz z pomocą naszych uczniów przepędza rudego chytrusa, a szczęśliwy zajączek wraca do swojej chatki. Dzieci zadowolone, że pomogły w odzyskaniu domku zajączka pełne uśmiechu i dobrego humoru wróciły do swoich klas.

Bal karnawałowy w szkole w Umiastowie

2018-01-12

JAK CO ROKU W KARNAWALE,

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  uczniów to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

W dniu 12.01.2018 r. w szkole podstawowej w Umiastowie odbył się bal karnawałowy.

Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w sali balowej można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

Po kilku chwilach wypoczynku i zjedzeniu pysznych pączków, muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, Kaczuch. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.