Akademia dla rodziców

W ramach „Akademii dla Rodziców” zakończył się pierwszy cykl warsztatów dla rodziców powierzony przez Urząd Miasta i Gminy Ożarów Mazowiecki w formie zadania publicznego Stowarzyszeniu Wspierania Rozwoju i Edukacji Dzieci Wiejskich. Stowarzyszenie od 13 lat prowadzi Publiczną Szkołę Podstawową w Umiastowie oraz jest inicjatorem różnych działań na rzecz lokalnej społeczności. Z niepokojem obserwuje zmiany zachodzące we współczesnej rodzinie. Młodzi rodzice w wychowaniu dzieci kierują się często intuicją, modą…., a nie rzetelna wiedzą i umiejętnościami. W sytuacjach kryzysowych są bezradni, szukają pomocy. Szczególnie wtedy, gdy ich dzieci wchodzą w trudny okres dorastania, pojawiają się zagrożenia typu uzależnienia.

Głównym celem warsztatów było podniesienie umiejętności wychowawczych rodziców. Na zakończenie zajęć przeprowadzano ewaluację. Oto kilka wypowiedzi uczestników:

„Jestem bardzo zadowolona z udziału w warsztatach dla rodziców, ponieważ dostrzegłam, jak ważne jest nazywanie i okazywanie uczuć drugiemu człowiekowi, a zwłaszcza własnemu dziecku, mężowi. Są to najważniejsze osoby w moim życiu. Wiem, że wiele problemów jeszcze przede mną, ale jestem teraz silniejsza, pewniejsza siebie i wiem, jak sobie radzić w wielu sytuacjach. Poza tym na warsztatach jest bardzo miła, rodzinna atmosfera. Tu nikt nikogo nie ocenia, nie poucza, mówi się tyle ile chce. Warto przyjść, by odkryć siebie na nowo.”

„Bardzo interesujące zajęcia, pozwoliły mi poznać samą siebie. Nauczyły mnie jak uczyć dzieci, żeby mówiły o swoich uczuciach. Korzystam z tego ja i moja rodzina. Dostrzegłam, że człowiek uczy się przez całe życie i najpierw musi zacząć od zmiany samego siebie, aby pomóc swojej rodzinie.”

„ 1. Czuję się pewniejsza siebie

2. Otworzyłam się na ludzi

3. Zobaczyłam, jakie błędy wychowawcze popełniam

4. Znalazłam rozwiązania różnych, trudnych sytuacji życia codziennego

5. Wprowadzam je sukcesywnie do swojego życia

6. Jestem uśmiechnięta, wesoła, w końcu robię coś tylko dla siebie i moich bliskich, którzy na tym korzystają

7. Moje dziecko ma ze mną lepszy kontakt, ponieważ przestałam krzyczeć

8. Czuję radość, satysfakcję i na pewno będę korzystała z dalszych warsztatów”

„Serdecznie zapraszam na warsztaty. Nauczyłam się jak stosować afirmacje, jak pracować z dziećmi, w jaki sposób programować ich i siebie, żeby być szczęśliwym, rozumieć otaczający świat. Naprawdę jestem szczęśliwa, że mogłam w nich uczestniczyć, z korzyścią dla mnie i rodziny.”

Niech te cztery wypowiedzi staną się zachętą dla wszystkich zagubionych, poszukujących, niezdecydowanych……do wzięcia udziału w kolejnej edycji warsztatów, która już wiadomo! odbędzie się w październiku 2013r. Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie szkoły w Umiastowie, harmonogram zajęć zostanie umieszczony na stronie internetowej.

Redagowała: Grażyna Pytkowska

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju i Edukacji Dzieci Wiejskich z Umiastowa rozpoczyna cykl warsztatów dla CIEBIE. Chcesz umieć słuchać i mówić tak, by inni chcieli z tobą rozmawiać

PRZYJDŹ DO NAS !

Terminy warsztatów w ramach „Akademii dla Rodziców”:

1. 10.04.2013r. - 17:00 – 19:00 (środa)

2. 13.04.2013r. -   9:00 – 13:00 (sobota)

3. 17.04.2013r. - 17:00 – 19:00 (środa)

4. 20.04.2013r. -   9:00 – 12:00 (sobota)

5. 24.04.2013r. - 17:00 – 19:00 (środa)

6. 27.04.2013r. -   9:00 – 12:00 (sobota)

1. 08.05.2013r. - 17:00 – 19:00 (środa)

2. 15.05.2013r. - 17:00 – 19:00 (środa)

3. 22.05.2013r. - 17:00 – 19:00 (środa)

Szczegółowe informacje uzyskasz pod telefonem  606 733 842 lub w siedzibie szkoły w Umiastowie. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zadanie współfinansowane przez Gminę Ożarów Mazowiecki i Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju i Edukacji Dzieci Wiejskich.