Klub Pożeraczy Liter

W 2013 roku klasa pierwsza wraz z wychowawczynią- Beatą Truszkowską, bierze udział w ogólnopolskim projekcie promującym czytelnictwo. Istotą projektu jest pomoc nauczycielom i rodzicom w zachęcaniu dzieci do czytania poprzez wykreowanie nowej, atrakcyjnej formy czytelniczego współzawodnictwa. Uczniowie klasy pierwszej są członkami Świerszczykowego Klubu Pożeraczy Liter. Otrzymali legitymacje, w których kolejne pieczątki potwierdzają czytelnicze sukcesy. Nagrodami, po osiągnięciu kolejnych etapów, są śmieszne, „potworzaste’ znaczki. Rodziców prosimy o wspieranie swoich pociech w samodzielnym czytaniu- nie tylko książek ale i najbardziej szacownego polskiego magazynu dla dzieci – „Świerszczyka”.