Konkurs Warszawska Syrenka

W dniu 7 marca 2013 roku w Domu Kultury „UŚMIECH” odbyły się eliminacje rejonowe XXXVI Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.

Oceny przygotowanych utworów dokonała komisja w składzie:

Regina Krupniewska – polonistka

Elżbieta Paderewska – Dyrektor Biblioteki Publicznej w Ożarowie Mazowieckim

Janina Patocka-Ciuchta – instruktor teatralny.

Biorąc pod uwagę takie kryteria oceny jak: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy i ogólny wyraz artystyczny, komisja przesłuchała 63 uczestników konkursu ze szkół i przedszkoli z terenu gminy Ożarów Mazowiecki.

Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 6 uczniów: Aleksandra Baranek, Zofia Kubowicz i Jakub Napiórkowski z kl. I- przygotowani przez p. Beatę Truszkowską, Mateusz Gryglas z kl. II – przygotowany przez p. Grażynę Pytkowską oraz Dawid Boniecki i Michał Kaźmierowski z kl. III – przygotowani przez p. Jadwigę Bieńkowską.

Z radością informujemy, że Aleksandra Baranek zajęła II miejsce w grupie dzieci z klas O-III!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom- odwagi, opanowania tremy i pięknych recytacji.

autorka tekstu: B.T.